Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

INNO X Health


Martin Vesterby

Director, Innovation and research

Telefon: (+45) 2513 7203

E-mail: Martin@innox.au.dk

LinkedIn

Mie Østergaard

PhD student and BioMedical Design Alumni

Telefon: (+45) 6131 6843

E-mail: Mie@innox.au.dk

LinkedIn

Kathrine Arlander

(Barselsorlov)

Entrepreneurial specialist

Telefon: (+45) 9350 9080

E-mail: Kathrine@innox.au.dk

Linkedin

Anne-Mette Sonne Andersen

Specialkonsulent i innovation og entreprenørskab

E-mail: anne-mette@innox.au.dk

Linkedin

BioMedical Design Novo Nordisk Foundation Fellowship Programme


Sys Zoffmann Glud

Managing Director

Telefon: (+45) 2459 2667

E-mail: Sys@innox.au.dk

Placering: Aarhus Universitet, INNO X Health

LinkedIn

Katrine Lind

Katrine Lind

Communication Consultant

Telefon: (+45) 9350 9247

E-mail:  katrine.lind@sund.ku.dk

Placering: Københavns Universitet, SUND

LinkedIn

Pernille Kølbæk

Pernille Kølbæk

Senior Teaching Fellow, Aarhus

Telefon: (+45) 93 52 18 44

E-mail:  pernille@clin.au.dk

Placering: Aarhus Universitet, INNO X Health

LinkedIn

Jens Rosengren Daugaard

Jens Rosengren Daugaard

Senior Teaching Fellow, Copenhagen

Telefon: (+45) 93 60 99 20

E-mail:  jens.r.daugaard@sund.ku.dk

Placering: Københavns Universitet, SUND

LinkedIn